Čtvrtek, 23 května, 2024
DomůBydleníZdravý spánek podle Feng šuej

Zdravý spánek podle Feng šuej

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Globalizace: fenomén propojující svět

Globalizace je proces, který změnil způsob, jakým vnímáme svět...

Školka v mobilu online aneb jak za službu platit?

O specializovaném softwaru na míru vytvořeném pro dětské skupiny...

Nová evropská raketa nezvládla první ostrý let na orbitu. Přišla o družice za stovky milionů

Stroji selhal druhý stupeň, raketu nedokázal udržet na požadované...
- Komerční sdělení -časopis

Pokud v posledním období pozorujete na sobě, že jste více vyčerpaný, bez nálady, elánu a jste ubolení, zřejmě je za tím váš špatný spánek.

Pokud bychom to měli zdramatizovat, možná je za tím špatné umístění postele.

Názorů na to, jak by měl vypadat zdravý spánek, je hned několik. Kdoví, který je ten správný. Pro každého jiný a tak to má být. Ať si každý vybere podle sebe. My se však dnes zaměříme na zdravý spánek podle feng šuej. Co to vlastně to feng šuej je? Oficiální název fueng shui vychází ze staročínského umění. Základem tohoto typu umění bylo nalézt a propojit harmonii a rovnováhu. Feng šuej se díky svému pohledu uplatnilo zejména v architektuře a designu. V případě, že plánujete zařizovat nebo rekonstruovat svou ložnici, nechte se inspirovat zásadami feng šuej. Ptáte se, co to má se zdravým spánkem? Nuže pak vězte, že každý člověk má svou energii. Nazývá se qi a proudí tělem. Tato energie však bývá častokrát oslabována různými vlivy. Feng šuej se snaží, aby bylo těchto škodících elementů co nejméně. Garantujeme vám, že slovní spojení zdravý spánek nabere v ložnici zařízené podle feng šuej úplně jiný rozměr. Ty nejhlavnější a nejzásadnější body z feng šuej jsme pro vás sepsali níže.

Ložnice podle feng šuej
Při zařizování domácností často ložnici odsuneme na druhou kolej a nevěnujeme jí dostatečnou pozornost. Je to zřejmě také proto, že do ložnice si návštěvu nevodíme a nemáme tedy potřebu pochlubit se tímto prostorem. Je proto zcela běžné, že nejen ve slovenských domácnostech tvoří ložnici několik zón, které komunikují. Mezi nimi je samotná ložnice, pracovna, čtenářský koutek, kosmetický koutek, kout na žehlení a odložení prádla a tak dále. To je obrovská chyba. Ložnice má sloužit výhradně k tomu, k čemu je určena. Zrušte v ní všechny tyto další komunikační zóny. Vsadíme se, že se pro ně najde prostor iv ostatních částech bytu. Pokud tedy nebydlíte v garsonce…

Umístění postele
Zdravý spánek rozhodně závisí v první řadě na kvalitě postele a samotných matrací. Tady zkrátka není prostor k diskusi. Naše spokojené snění ale můžeme podpořit podle feng šuej i umístěním postele. Ta by se neměla nacházet těsně pod okny. Zároveň by se postel měla nacházet co nejdál od dveří ovšem s tím, abyste vy z postele přímo dohlédli na tyto dveře. Už teď dumáte, jak umístit tu postel ve vaší ložnici? Inu, ani další pravidlo nebude o nic jednodušší. Zdravý spánek podle feng šuej přinese také postel, ve které nohy nesměřují přímo na dveře. Přináší to údajně úbytek energie. Pokud se to ale ve vaší ložnici nedá jinak zajistit, nezoufejte. Máme pro vás řešení. Mezi postel a dveře jednoduše umístíte větší rostlinu nebo paraván, který zabrání úniku energie. Postel by se také neměla nacházet pod šikmou střechou. Mimochodem, postel podle feng šuej by měla být bez úložného prostoru. Tento prostor nezaplňujte, měl by zůstat volný, aby tudy mohl proudit vzduch. Dalším zásadním bodem je, aby byla postel z přírodního materiálu. Nejideálnější jsou tím pádem dřevěné postele.

Feng šuej a dřevo
Při této kombinaci platí zajímavý paradox. Na jedné straně patří dřevo mezi důležité elementy feng šuej, na druhé straně příliš mnoho dřeva také není správnou volbou. Dřevo patří z pohledu feng šuej mezi dynamické prvky. Znamená to, že byste jej v ložnici měli rozhodně použít, avšak ne ve výrazné míře. Dřevo můžete použít v případě podlahy a jedné masivní komody. Dejte si záležet na tom, aby tato komoda nebo jiný kousek nábytku do ložnice byl z kvalitního dřeva.

Feng šuej a elektronika v ložnici? To nejde dohromady
Ložnice je místem, kam si nemáme nosit problémy a stres z celého dne. Má sloužit k přesnému opaku. Odpočinek, nalezení klidu a relax. Feng šuej proto striktně nedoporučuje nosit si do ložnice elektroniku. Televize, notebook, mobilní telefony, rádio a mnoho dalších výdobytků moderní techniky jen ničí zdravý spánek. Pokud telefon využíváte v ložnici jen kvůli budíku, dejte jej před místnost na taburet, poličku nebo jiné vhodné místo.

Barevné provedení ložnice
Pokud jste tipovali černou, šedou nebo jinou zemitou barvu, tak vás musíme zklamat. Feng šuej doporučuje jako hlavní barvu na zeď do ložnice zvolit bílou, světlé odstíny růžové, žluté nebo jemnou meruňkovou. Vyhnout byste se v každém případě měli tmavým a chladným barvám. Věříme, že vás tento článek zaujal a při nejbližší renovaci ložnice budete myslet na naše doporučení. Odměnou vám bude zdravý spánek, který rozhodně oceníte. Na závěr ještě dodáváme několik zajímavostí, které podle feng šuej také podpoří zdravý spánek:

Nový vztah = nová postel,
páry by měly mít jednu velkou matraci, ne dvě oddělené,
udržujte pořádek v ložnici, u postele obzvlášť,
do rodičovské ložnice byste neměli umístit fotografie dětí, rodiny nebo přátel.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek