Úterý, 28 března, 2023
DomůBydleníNadčasová starorůžová: Jak ji zakomponovat do interiéru?

Nadčasová starorůžová: Jak ji zakomponovat do interiéru?

Date:

Nenechte si ujít

Školka v mobilu online aneb jak za službu platit?

O specializovaném softwaru na míru vytvořeném pro dětské skupiny...

Nová evropská raketa nezvládla první ostrý let na orbitu. Přišla o družice za stovky milionů

Stroji selhal druhý stupeň, raketu nedokázal udržet na požadované...

Pozor na poplatky za opětovné doručení balíků z pošty. Jedná se o podvod

Šíří se další e-mailová kampaň kradoucí údaje o platebních...

NDS začne od zítra prodávat dálniční známky pro rok 2023. Ceny se zvýšily

Výši poplatků mění zatím nezveřejněné nařízení vlády. Dálnice budou dražší,...

Porsche chce zachránit spalovací motory. Otevírá první továrnu na syntetická paliva

Provoz vyrábějící takzvaná e-paliva postavila německá automobilka na větrných...
- Komerční sdělení -časopis

Chladnější noci, komáry a to, že už ani na zahrádce není co dělat, nás pomalu vyhání dovnitř. I vy máte pocit, že se léto pomalu blíží ke konci? S tím souvisí i fakt, že začínáme stále více pobývat v našich domovech. Zároveň je nejvyšší čas pro odložení letních dekorací. Třeba ale přiznat, že na podzimní výzdobu je ještě času a času.

Právě pro takové mezidobí je jako stvořená naše nová kolekce Clouds in Rosé Ta se nese v něžných pastelových barvách, přičemž největší zastoupení zde má právě růžová. Tato barva se stala hitem interiérových dekorací a nábytku. Její něžné odstíny jsou totiž velmi lehce zkombinovatelné a použít se dají při všech možných stylech. Ať už jste zastáncem venkovského nebo moderního stylu, tuto barvu můžete použít. Zejména u skvostné starorůžové jde o barvu, která zútulní celý interiér, dodá mu punc elegance a navíc působí na naše smysly přímo až uvolňující.

Jak si zařídit interiér ve starorůžové barvě?
Růžová nemůže být samotář. Je jen málo barev, které dokáží přebrat funkci hlavní barvy. U starorůžové to platí dvojnásob a týká se to i doplňků. Tato barva by v interiéru nikdy neměla být sama. Je ideální ji doplňovat o další barvy jako je šedá, bílá, něžná modrá, švestková nebo metalické odstíny – stříbrná, zlatá a bronzová.

Množství prvků určuje atmosféru
Jaký dojem chcete navodit z vašeho příbytku nebo konkrétní místnosti? Příliš mnoho starorůžové může působit nudně. Pokud neodhadnete správné množství, interiér bude působit také staromódně, místy kýčově a rozhodně ne zajímavě. Je proto ideální držet se zásady 1 plus 2 a dost. Znamená to, že největší prvek by měl být ve starorůžové barvě a dva menší kusy nábytku v tomto odstínu by měly být ve znamení doplňků. Pokud už teď víte, že chcete mít ve svém interiéru starorůžovou, jděte na to promyšleně.

Sedačka ve starorůžové barvě
V případě, že hledáte vhodnou barvu vaší nové sedací soupravy a chcete vsadit na trendy, rozhodně upusťte od černé, bílé a šedé barvy. Totéž platí iv případě hnědé a jejích odstínů. Aktuální trendy přejí barvám. Dalo by se říci, že starorůžová je u sedacích souprav novou béžovou. Jedná se o jeden výraznější kousek, ale zároveň se snadno kombinuje se zbytkem interiéru. Svým něžným nude odstínem zároveň nekřičí silou mocí o pozornost. Kombinujte ji s metalickými odstíny a získáte nádech let minulých v podobě art deco. S bílou, béžovou a dřevem vytvoříte něžný a harmonický prostor podobný skandinávskému stylu. S černou naopak nabere prostor pro modernosti a dramatičnosti. Je jen na vás, jaký styl je vám bližší.

Starorůžová koupelna
Co bylo pro mnohé kdysi v interiéru nevkusné, je dnes žádoucí a navíc naprosto v kurzu. Řeč je io starorůžové v koupelně. V 70. a 80. letech minulého století šlo o jednu z nejčastěji používaných barev obkladu v koupelně. Potom se lidé této barvy přesytili a na řadu přišla jednoduchost a neutrální odstíny. Až do dnešního momentu. Starorůžová v koupelně hlásí svůj velký comeback! Vybírejte si dlaždice ve velkém formátu a kombinujte je s těmi podlouhlými. Klidně si můžete dát celou koupelnu obložit kachličkami ve starorůžové barvě a pořád to bude vypadat dobře. V tomto případě je ale důležité její finální dotvoření. Nebojte se zvolit kontrastní černou nebo šedou barvu v podobě sanity, rámu na zrcadlo nebo doplňků. V případě, že si na tak velkou změnu ještě netroufáte, jděte na to pomaleji. Textil do koupelny jako jsou osušky a ručníky, svíčky, závěs, či jiné doplňky do koupelny ve starorůžové barvě budou správným krokem. Nezapomínejte však, že na prvním místě by měla zůstat jednoduchost.

Jak na obláčku
Přesně tento pocit vám přinese starorůžová v ložnici. Pokud toužíte po něčem neokoukaném, moderním a jiném, sáhněte po výrazné květinové tapetě ve starorůžové barvě. Namísto drobného vzoru ale zvolte jeden velký a výrazný květ, který bude přímo křičet o pozornost. K tomu už stačí pouze jednobarevné bílé ložní prádlo a přehoz v již zmiňované starorůžové barvě. Pokud máte k dispozici velký a prosvětlený prostor, zvolit můžete také taburetku či relaxační křeslo v tomto odstínu. Zbytek interiéru laďte v neutrálních a nevýrazných kouscích a barvách. Ach, to budou ale sny!

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek