Neděle, 14 července, 2024
DomůBydleníNadčasová starorůžová: Jak ji zakomponovat do interiéru?

Nadčasová starorůžová: Jak ji zakomponovat do interiéru?

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Globalizace: fenomén propojující svět

Globalizace je proces, který změnil způsob, jakým vnímáme svět...

Školka v mobilu online aneb jak za službu platit?

O specializovaném softwaru na míru vytvořeném pro dětské skupiny...

Nová evropská raketa nezvládla první ostrý let na orbitu. Přišla o družice za stovky milionů

Stroji selhal druhý stupeň, raketu nedokázal udržet na požadované...
- Komerční sdělení -časopis

Chladnější noci, komáry a to, že už ani na zahrádce není co dělat, nás pomalu vyhání dovnitř. I vy máte pocit, že se léto pomalu blíží ke konci? S tím souvisí i fakt, že začínáme stále více pobývat v našich domovech. Zároveň je nejvyšší čas pro odložení letních dekorací. Třeba ale přiznat, že na podzimní výzdobu je ještě času a času.

Právě pro takové mezidobí je jako stvořená naše nová kolekce Clouds in Rosé Ta se nese v něžných pastelových barvách, přičemž největší zastoupení zde má právě růžová. Tato barva se stala hitem interiérových dekorací a nábytku. Její něžné odstíny jsou totiž velmi lehce zkombinovatelné a použít se dají při všech možných stylech. Ať už jste zastáncem venkovského nebo moderního stylu, tuto barvu můžete použít. Zejména u skvostné starorůžové jde o barvu, která zútulní celý interiér, dodá mu punc elegance a navíc působí na naše smysly přímo až uvolňující.

Jak si zařídit interiér ve starorůžové barvě?
Růžová nemůže být samotář. Je jen málo barev, které dokáží přebrat funkci hlavní barvy. U starorůžové to platí dvojnásob a týká se to i doplňků. Tato barva by v interiéru nikdy neměla být sama. Je ideální ji doplňovat o další barvy jako je šedá, bílá, něžná modrá, švestková nebo metalické odstíny – stříbrná, zlatá a bronzová.

Množství prvků určuje atmosféru
Jaký dojem chcete navodit z vašeho příbytku nebo konkrétní místnosti? Příliš mnoho starorůžové může působit nudně. Pokud neodhadnete správné množství, interiér bude působit také staromódně, místy kýčově a rozhodně ne zajímavě. Je proto ideální držet se zásady 1 plus 2 a dost. Znamená to, že největší prvek by měl být ve starorůžové barvě a dva menší kusy nábytku v tomto odstínu by měly být ve znamení doplňků. Pokud už teď víte, že chcete mít ve svém interiéru starorůžovou, jděte na to promyšleně.

Sedačka ve starorůžové barvě
V případě, že hledáte vhodnou barvu vaší nové sedací soupravy a chcete vsadit na trendy, rozhodně upusťte od černé, bílé a šedé barvy. Totéž platí iv případě hnědé a jejích odstínů. Aktuální trendy přejí barvám. Dalo by se říci, že starorůžová je u sedacích souprav novou béžovou. Jedná se o jeden výraznější kousek, ale zároveň se snadno kombinuje se zbytkem interiéru. Svým něžným nude odstínem zároveň nekřičí silou mocí o pozornost. Kombinujte ji s metalickými odstíny a získáte nádech let minulých v podobě art deco. S bílou, béžovou a dřevem vytvoříte něžný a harmonický prostor podobný skandinávskému stylu. S černou naopak nabere prostor pro modernosti a dramatičnosti. Je jen na vás, jaký styl je vám bližší.

Starorůžová koupelna
Co bylo pro mnohé kdysi v interiéru nevkusné, je dnes žádoucí a navíc naprosto v kurzu. Řeč je io starorůžové v koupelně. V 70. a 80. letech minulého století šlo o jednu z nejčastěji používaných barev obkladu v koupelně. Potom se lidé této barvy přesytili a na řadu přišla jednoduchost a neutrální odstíny. Až do dnešního momentu. Starorůžová v koupelně hlásí svůj velký comeback! Vybírejte si dlaždice ve velkém formátu a kombinujte je s těmi podlouhlými. Klidně si můžete dát celou koupelnu obložit kachličkami ve starorůžové barvě a pořád to bude vypadat dobře. V tomto případě je ale důležité její finální dotvoření. Nebojte se zvolit kontrastní černou nebo šedou barvu v podobě sanity, rámu na zrcadlo nebo doplňků. V případě, že si na tak velkou změnu ještě netroufáte, jděte na to pomaleji. Textil do koupelny jako jsou osušky a ručníky, svíčky, závěs, či jiné doplňky do koupelny ve starorůžové barvě budou správným krokem. Nezapomínejte však, že na prvním místě by měla zůstat jednoduchost.

Jak na obláčku
Přesně tento pocit vám přinese starorůžová v ložnici. Pokud toužíte po něčem neokoukaném, moderním a jiném, sáhněte po výrazné květinové tapetě ve starorůžové barvě. Namísto drobného vzoru ale zvolte jeden velký a výrazný květ, který bude přímo křičet o pozornost. K tomu už stačí pouze jednobarevné bílé ložní prádlo a přehoz v již zmiňované starorůžové barvě. Pokud máte k dispozici velký a prosvětlený prostor, zvolit můžete také taburetku či relaxační křeslo v tomto odstínu. Zbytek interiéru laďte v neutrálních a nevýrazných kouscích a barvách. Ach, to budou ale sny!


Redakce radí: Využijte moderní trendy a vylaďte interiér svého domu k dokonalosti.


Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek