Sobota, 20 dubna, 2024
DomůBydleníInteriér ve znamení Vah

Interiér ve znamení Vah

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Globalizace: fenomén propojující svět

Globalizace je proces, který změnil způsob, jakým vnímáme svět...

Školka v mobilu online aneb jak za službu platit?

O specializovaném softwaru na míru vytvořeném pro dětské skupiny...

Nová evropská raketa nezvládla první ostrý let na orbitu. Přišla o družice za stovky milionů

Stroji selhal druhý stupeň, raketu nedokázal udržet na požadované...
- Komerční sdělení -časopis

Popravdě, dlouho jsem přemýšlela jaký styl by se hodil právě pro znamení Vah. Lidé narození v tomto období jsou řazeni mezi velmi pozitivní osobnosti, které jsou ovládány planetou Venuše.

Jako jediné znamení zvěrokruhu jsou vyjádřeny neživým objektem a celkový paradox je, že ačkoli váhy se obtížněji rozhodují a dlouho zvažují, milují rovnováhu a harmonii.

Váhy jsou na základě šarmu, který dostaly do vínku velmi oblíbené a rychle navazují kontakty s okolním světem. Slunce v tomto znamení je součástí jejich dobrého vystupování na veřejnosti.

Kromě toho, váhy mají dar slova, jsou velmi umělecky založené a jejich život se odehrává právě v přítomném okamžiku. Jsou velmi přátelské a mají rádi pořádek. Co se týče interiéru a stylu, preferují světelnost, menší dávku luxusu a uměleckost. Pro váhy je proto jako stvořený právě umělecký styl Art Deco.

Art Deco
Styl, který dokonale vystihuje toto znamení, vznikl ve dvacátých letech minulého století. Viděli jste film The Great Gatsby? Pokud ano, pak určitě víte jaký styl mám na mysli. Art Deco je souhra klasiky, geometrie, luxusu a prostoru. Lety se ovšem samozřejmě stylizoval a dnes už není třeba vlastnit obrazy od světoznámých autorů nebo designérské kousky se tisíce eur.

Tento styl se také přizpůsobil a dnes jej s oblibou používají designéři jako snadno dostupný a kombinovatelný. Aby ale art deco zůstal stále snadno identifikovatelný, prvky, které ho vystihují, zůstaly.

Nejzákladnějším prvkem je geometrie. V tomto smyslu to není tapeta na zeď v trojúhelníkovém vzoru, ale jde o elegantní linie nábytku. Představte si křeslo nebo sedačku, která má jemně zaoblené tvary.

To je přesně ono. Art Deco jako takový inspiruje designéry hotelů, protože právě díky němu dokážou vytvořit dojem obydleného a pohodlného prostředí s nádechem luxusu.

Váhy a jejich interiér
Důležitou součástí interiéru pro váhy je světelnost, jemné barvy a kvalitní nábytek. Stěny by proto měly být bílé, béžové nebo starorůžové. Pokud patříte k odvážnějším, sáhněte určitě po tapetě, která dokáže dokonale pozvednout váš příbytek. Pro Art deco se hodí tapety s geometrickým vzorem nebo retro nádechem jako zlaté květiny a podobně.

Jelikož tento styl je dost výrazný, designéři se shodli v tom, že jej není třeba velmi kombinovat a klidně postačí, pokud jako hlavní složku zvolíte doplňky. Váhy milují umění, takže v tomto problém určitě nebude. Kromě toho, preferují klasiku ve formě obrazů nebo fotografií. Art deco je hlavně dekorativní styl, to ovšem neznamená přezdobený. Proto raději sáhněte po doplňcích, které jsou výrazné. Postačí je pár a navodí tu správnou atmosféru.

Typické prvky
Abychom vám to zjednodušili, vybrala jsem pár prvků, které jsou pro váš interiér jako stvořené.

  • geometrické vzory na tapetách, textiliích nebo doplňcích
  • samet, hedvábí, satén
  • kovové lampy, sklo
  • nábytek s lesklým povrchem
  • bledé barvy kombinované s tmavou

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek