Čtvrtek, 23 května, 2024
DomůBydleníProměňte svůj byt v trendy bydlení

Proměňte svůj byt v trendy bydlení

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Globalizace: fenomén propojující svět

Globalizace je proces, který změnil způsob, jakým vnímáme svět...

Školka v mobilu online aneb jak za službu platit?

O specializovaném softwaru na míru vytvořeném pro dětské skupiny...

Nová evropská raketa nezvládla první ostrý let na orbitu. Přišla o družice za stovky milionů

Stroji selhal druhý stupeň, raketu nedokázal udržet na požadované...
- Komerční sdělení -časopis

Potřebuje váš byt zmodernizovat, ale na jeho rekonstrukci nemáte momentální finance? Nevadí. Pomocí těchto 6 jednoduchých triků jej přeměníte na stylové bydlení rychle a levně.

 1. Šachy s nábytkem
  Pokud potřebuje změnu zejména váš obývací pokoj, stačí, když si pohrajete s nábytkem. Rozmístěte jej jinak, nebo nějakou jeho část odstraňte.

Získáte tak prostor například na nějaký originální kousek z antikvariátu, nebo internetového bazaru jako je například Bazar.cz. Ten stačí natřít barvou, která zapadne do interiéru a zároveň jej oživí.

K zatraktivnění pokoje stačí dokoupit i maličkosti jako je například puf na sezení, stojan na časopisy, nebo netradiční stojan na květiny.

 1. Doplňků tak akorát
  Doba dnes nahrává minimalistickým interiérem. Pokud je to styl, který se vám líbí, přeneste jej i do svého domova.

Rozhlédněte se kolem sebe, zda na skříňkách a poličkách není příliš mnoho různých malých doplňků – váziček, fotorámečků nebo vzpomínkových předmětů z dovolených.

Tmavá v interiéru? Nebojte se jí
Zredukujte jejich počet, prostor bude vypadat čistší a uklizený. V minimalistickém prostoru postačí jedna výrazná věc, která upoutá pozornost.

Ať už fotografie v netradičním rámu na stěně, deka přehozená přes gauč, dekorativní polštáře, vzorované závěsy, ale také kusový koberec.

 1. Stylové osvětlení
  Výjimečná ústřední svítilna může být i jediným doplňkem pokoje. Světlo vytváří atmosféru prostoru a umocňuje ji. Může zvýrazňovat nebo naopak ukrývat detaily.

Pokud doplníte hlavní zdroj osvětlení menšíme bodovými v koutech pokoje, získáte zajímavou kompozici. Svítidla zaměří pozornost na důležitý detail jako je obraz, květ nebo fotografii vystavená na polici.

 1. Čistá okna
  Ne, nemusíte je mýt po každém dešti. Ale osvoboďte je od starých záclon, závěsů, rolet nebo žaluzii. Moderní interiéry si žádají prázdná okna, nebo zajímavé materiály.

Pokud se nechcete vzdát záclon a závěsů, vyměňte je za nové. Postačí zajímavý vzor, netradiční tkaní materiálu a pokoj hned získá ztracený šmrnc. Čím déle budou závěsy nebo záclony, tím více opticky prodloužíte výšku pokoje.

 1. Hra se zrcadly
  Jedinečným a moderním doplňkem jsou také zrcadla. Změní prostor k nepoznání, obzvláště, pokud vyberete zajímavý rám.

Do minimalistického prostoru se hodí například vintage zrcadlo s nádechem historie. Nemusíte na něj utratit celou výplatu. Hezké kousky najdete i na Bazar.cz.

Vhodné je do kterékoli místnosti, na chodbě či v obýváku. Umístíte-li dvě zrcadla proti sobě, vytvoříte tím efekt nekonečnosti. Zrcadla umí prostor optický zvětšit a prosvětlit celý byt.

 1. Květy
  Dnes květinám nepatří místo jen na parapetní desce. Své dekorativní uplatnění najdou stejně v koupelně jako na chodbě bytu.

Modernímu interiéru svědčí květináče zajímavých tvarů, nebo strukturou, jemně barevné, nebo s imitací betonu. Mimořádné trendy jsou aktuální květináče na kovových nebo dřevěných nožičkách.

I výběr druhu pokojového květu podléhá módním trendům. Svůj návrat na scénu hlásí ikonické tchýně jazyky, ficusy, kaktusy a sukulenty.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek