Čtvrtek, 23 května, 2024
DomůBydleníNetřeba mít majlant, abyste svůj obývací pokoj změnili na stylový

Netřeba mít majlant, abyste svůj obývací pokoj změnili na stylový

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Globalizace: fenomén propojující svět

Globalizace je proces, který změnil způsob, jakým vnímáme svět...

Školka v mobilu online aneb jak za službu platit?

O specializovaném softwaru na míru vytvořeném pro dětské skupiny...

Nová evropská raketa nezvládla první ostrý let na orbitu. Přišla o družice za stovky milionů

Stroji selhal druhý stupeň, raketu nedokázal udržet na požadované...
- Komerční sdělení -časopis

Kreativní nápady na zkrášlení bytu. Nudí vás už jak vypadá váš obývací pokoj? I když nemáte velký rozpočet, dokážete v ní provést velké změny.

Stačí pár eur na to, abyste ji vylepšili doplňky, které často umíte udělat i vlastnoručně. Inspirujte se těmito kreativními nápady a vymyslete, jak byste si mohli zkrášlit bydlení.

Jedna dominantní stěna
Pokud se vám nechce malovat celý byt, tak změňte alespoň barvu jedné stěny. Vyberte si nějaký dominantní odstín, který změní vizuál celého prostoru. Vyberte si jednu ze stran, kterou oživíte tímto způsobem.

Potom k ní zvolte kontrastní doplňky, které rázem změní celý prostor. Nemusíte kupovat nic nového, stačí například sdružit všechny bílé předměty z domu nebo květiny v květináčích, které najednou před novou stěnou nabudou nového charakteru.

Polštáře
Není nic jednoduššího a levnějšího než změnit prostor polštáři. Čím více jich dáte na gauč a do křesel, tím bude místnost působit honosněji. Navíc když vás to omrzí, koupíte si nové povlečení a obývací pokoj bude vypadat opět jinak.

Vyberte si dvě hlavní barvy a kombinujte je v různých vzorech, aby vypadaly zajímavější a měly pestřejší vrstvení.

Z plakátu luxusní obraz
Pokoj dokáže krásně oživit i jeden velký dominantní obraz nebo série vkusných záběrů, které se pojí v jeden motiv. Jelikož takové obrazy stojí spoustu peněz, musíte pohledat levnější verzi.

Plakáty jsou podstatně levnější a když je dáte do pěkného rámu, tak nikdo nerozezná rozdíl. Také si můžete vytisknout tři nebo pět fotografií ve formátu A4, pořiďte si fotorámy a ty rozmístěte na jedné stěně. Dejte je do nepravidelného tvaru, aby vypadaly stylovější.

Nové závěsy
Velkou pozornost na sebe přitahuje také okno. Stačí jej orámovat novými závěsy a hned bude vypadat celý prostor jako nový. Navíc pokud máte vy nebo nějaká kamarádka šicí stroj, tak si můžete samy vybrat látku, která se hodí do interiéru obývacího pokoje.

Pak už jen stačí obšít okraje a jednoduše je přichytíte na kolíčky na garnýži. Opět se snažte stejně jako u polštářů vyjmout látku se vzorem, aby to oživilo místnost.

Deky jako doplněk
Pokud chcete dosáhnout toho, aby váš obývací pokoj působil útulněji, musíte zjemnit jednotlivé linie. Kromě přidání světel, které můžete doplnit většími svíčkami, vám pomohou i zmíněné polštáře a deka.

Tu stačí jednoduše přehodit přes opěradlo křesla a přes gauč, abyste navodili příjemnější atmosféru teplého domova.

Přeložení doplňků
Zajímavé změny dosáhnete i bez toho, abyste použili byť jen cent z vašeho rozpočtu. Někteří lidé rádi přemisťují nábytek , ale to vyžaduje spoustu energie.

Pokud se na to necítíte, tak vyzkoušejte jeden velmi jednoduchý trik. Vezměte všechny doplňky, které máte v obýváku a najděte každému z nich zcela nové místo. Zkombinujte je v nových kombinacích a dejte jim nový rozměr.

Navštivte antikvariát
Knihy se mohou stát vynikajícím doplňkem. Navštivte antikvariát, kde je mají za pár centů a tentokrát je vybírejte podle obalů.

Pokud naleznete zajímavé kousky, můžete je vyložit do poliček a díky tomu získáte netradiční kousek do vašeho interiéru.

Tác s drobnostmi
Velmi jednoduše dosáhnete skvělého doplněku pomocí použití tácu. Pokud máte elegantnější obývací pokoj, tak si vyberte postříbřený podnos, na který nainstalujte skleněné předměty, můžete tam rozložit i náhrdelník s korálky nebo svůj oblíbený parfém.

Pokud máte moderní obývací pokoj ve střídmějším severském stylu, vezměte si dřevěný podnos, na který dáte svíčky, kameny a čajník. Takto to položte na komodu nebo stolek.

Vyměňte stínítko na lampě
Když patříte k zručnějším lidem, toto pohodlně zvládnete i sami. Stačí tam navléci novou textilii nebo si vyrobit stínítko z ozdobného papíru a velmi snadno docílíte další levné změny v obývacím pokoji.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek