Čtvrtek, 23 května, 2024
DomůFinancePozor na poplatky za opětovné doručení balíků z pošty. Jedná se o...

Pozor na poplatky za opětovné doručení balíků z pošty. Jedná se o podvod

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Globalizace: fenomén propojující svět

Globalizace je proces, který změnil způsob, jakým vnímáme svět...

Školka v mobilu online aneb jak za službu platit?

O specializovaném softwaru na míru vytvořeném pro dětské skupiny...

Nová evropská raketa nezvládla první ostrý let na orbitu. Přišla o družice za stovky milionů

Stroji selhal druhý stupeň, raketu nedokázal udržet na požadované...
- Komerční sdělení -časopis

Šíří se další e-mailová kampaň kradoucí údaje o platebních kartách.

Policie Slovenské republiky upozorňuje na další podvod zneužívající Slovenskou poštu. Jedná se o e-mailovou kampaň informující o fiktivních balících.

V textu e-mailu podvodníci uvádějí, že pošta nebyla schopna doručit balík kvůli nesprávně zadané adrese. Příjemce zprávy vyzývá, aby na přiloženém odkazu vyplnil upravil své osobní údaje a zároveň zaplatil malý poplatek (1,99 eura, částka se však může v různých variantách zprávy lišit) za opětovné doručení zásilky.

Pokud potenciální oběť klikne na přiložený odkaz, má na něm zadat informace o své platební kartě. Cílem podvodu může být získání informací o kartě a její následné zneužití k finančnímu obohacení.

Alternativou může být snaha o výdělek na zmíněných poštovních poplatcích. Jde o poměrně nebezpečnou formu podvodu, jelikož se zdá poplatek nízký, internetoví zloději používají triky, aby z oběti vylákaly řádově vyšší částky, často sahající do stovek eur.

Dělají to například trikem s desetinou čárkou – od oběti ptají například avizovaných 1,99 eura, avšak přes platební bránu oběť reálně zaplatí 199 eur. Chybějící desetinnou čárku totiž může snadno přehlédnout.

Podvodní kampaň je v předvánoční době o to nebezpečnější, že lidem je kvůli nákupům dárků, nejednou na poslední chvíli, typicky doručován vyšší počet poštovních zásilek, než v jakémkoli jiném období roku. Je tak docela snadné ztratit v zásilkách přehled a myslet si, že se jedná o jeden ze skutečně očekávaných balíků.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek