Neděle, 14 července, 2024
DomůRady a NávodyZeleň oživí každý interiér: Takto ji vkusně využijete při zařizování

Zeleň oživí každý interiér: Takto ji vkusně využijete při zařizování

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Globalizace: fenomén propojující svět

Globalizace je proces, který změnil způsob, jakým vnímáme svět...

Školka v mobilu online aneb jak za službu platit?

O specializovaném softwaru na míru vytvořeném pro dětské skupiny...

Nová evropská raketa nezvládla první ostrý let na orbitu. Přišla o družice za stovky milionů

Stroji selhal druhý stupeň, raketu nedokázal udržet na požadované...
- Komerční sdělení -časopis

Při zařizování vaší domácnosti nikdy nezapomeňte na květiny nebo bytové rostliny. Ty vám pomohou změnit prostor a jsou také prospěšné pro zdraví. Stačí si osvojit pár designérských triků, aby tento doplněk přeměnil váš byt na luxusní domov.

Květy se zrcadlem
Nikdy se nebojte sdružit pohromadě více květin. I kdyby to byly obyčejné listové rostlinky, když si je pořídíte v různých velikostech a vytvoříte tak optické vrstvení, můžete přeměnit pokoj na příjemnou malou džungli. K tomu vždy přidejte i jeden výrazný doplněk, který to všechno oživí. Skvělou volbou jsou zrcadla, která dodají prostoru více honosnosti.

Vysoké květiny v koutech
Často se stává, že stylová místnost se ztrácí u některého z koutů, který působí chladně a v celém prostoru ztraceně. Za vše může minimum možností, které máte k vyřešení vyplnění tohoto místa.

Výbornou alternativou jsou vysoké zelené pokojové rostliny. Ty dodají místnosti teplo domova, zjemní drsný prostor rohů a přitáhnou pozornost i na ostatní zařízení.

Orchidej známkou elegance
Když se bojíte experimentovat s květinami, vsaďte to na ověřenou klasiku. Orchidej přemění každý interiér na luxusní místo. Zainvestujte do větší rostlinky, která na sebe strhne veškerou pozornost a položte ji na komodu nebo stolek, kde nádherně vyplní prázdný prostor. Můžete k ní rozložit i malé doplňky, ale ty nesmí dominovat nad honosnou květinou.

Svěží čtenářský koutek
Pokud patříte mezi vášnivé knihomoly, jistě máte doma místo, kde rádi čtete. Pro oči je velmi důležité, aby si odpočinuli od soustředění se na dopisy knih a trochu zrelaxovali.

K tomu je vynikající zelená barva, kterou si pořiďte pomocí různých bytových rostlin. Můžete si je například vyložit na okno vedle gauče nebo si je dejte k oblíbenému křeslu a oživte tak i interiér.

Botanická zahrádka
Každý člověk nemůže mít vlastní zahradu, ale může si ji vytvořit alespoň improvizovaně přímo doma. Vyhraďte si v obýváku místo, kde si dáte křeslo nebo menší gauč a kolem toho rozložíte spoustu rostlin v květináčích.

Dejte je na zem, poličky, využijte i nějaké podložky, aby nebyly všechny v jedné rovině a působily tak zajímavější. Takovou relaxační zónu si můžete vytvořit iv pracovně, kde si můžete vždy odpočinout mezi pracováním.

Bylinky v kuchyni
Trochu zeleně můžete propašovat do každé místnosti. Vynikající vynikne iv kuchyni, kde si můžete prostor zkrášlit pomocí bylinek. Trendovým řešením jsou závěsné květináče, které zavěsíte na přichycené tyče. Takto se vám podaří oživit i jinak nudnou čistou stěnu.

Pokud nemáte prostor pro ukládání květin na zemi nebo skříních, využijte možnost jejich zavěšení ze stropu. Visící květináče se hodí do jakékoli místnosti a vytvoří tak nečekaný a zajímavý interiérový prvek.

Nesmějí chybět ani v ložnici
Lidé si často dávají květiny do obývacího pokoje, zkrášlují jimi chodby nebo pracovny, ale vyhýbají se ložnicemi. Přitom právě tam je okysličování velmi důležité a napomáhá to dobrému relaxu.

Při zařizování této místnosti se držte jen jedné zásady. Raději se vyhněte aromatickým květům a dejte tam jen zelené rostliny, které vám při spánku nebudou nijak překážet.

Květy ve váze jako univerzální doplněk
V hypermarketech stojí kytice květin pár eur. Investujte do ní jednou týdně a přeměňte ji na univerzální bytový doplněk. Vázu můžete přesunout vždy do jiné místnosti, stále vytvoříte jiné zátiší a dodáte vašemu bytu jinou atmosféru.

Retro krabička ze sušených květin
Někteří lidé nemají vztah ke květinám a neumí se o ně správně starat. Přesto by je přivítali jako pěkný interiérový doplněk. V tom případě vyzkoušejte zajímavou alternativu v podobě boxu se sušenými květinami. Pořiďte si růže stejné velikosti v různých odstínů.

Ty nechte vysušit a poté si odstřihněte pouze květ s malým stonkem. V obchodech najděte pěknou dárkovou krabici, peříčka, kokosové vlákno a v květinářství si prohlédněte sušené ozdoby do květin. Pak už je jen na vás jak je uložíte do krabice a vytvoříte si vlastní stylový doplněk.


Tip redakce: Vylaďte interiér svého domu k dokonalosti.


Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek